Wybór laptopa do gier

Kupno nowego sprzętu do grania to inwestycja, którą zdecydowanie powinniśmy przemyśleć. Wybranie najlepszego modelu laptopa, który poradzi sobie z większością gier wymaga sprawdzenia minimum kilku parametrów.
Na co, więc warto zwrócić uwagę, aby urządzenie spełniało nasze oczekiwania?
Po pierwsze serce sprzętu – procesor i karta graficzna.
Wybór karty w dużej mierze będzie uzależniony od rodzaju gier do, których chcemy go wykorzystywać oraz ich ustawień.

Laptop do gier


To właśnie od karty graficznej w niemal największej mierze będzie zależała wydajność w grach video. Istotny jest również fakt, że jest to element wlutowany na stałe, zatem jego wymiana nie jest możliwa bez wymiany całości. Obecnie najlepiej ocenianym rozwiązaniem będzie wybór kart od firmy nVidia, w tym przypadku musimy jednak liczyć się z dosyć dużym wydatkiem.
Warto pamiętać, że karta graficzna jest ograniczana przez zbyt słaby procesor. Sprzęt działa wtedy znacznie wolniej i nie wykorzystuje w pełni wszystkich swoich możliwości. Obecnie popularnymi procesorami w laptopach gaminowych są procesory klasy Intel Core i7 oraz stosunkowo nowe na rynku AMD Ryzen 7 i AMD Ryzen 5.
Istotnym elementem przy wyborze laptopa będzie jego pamięć RAM, warto jednak zaznaczyć, że zależności od potrzeb będziemy mogli ją w każdej chwili rozbudować. Minimum 8GB RAM-u będzie potrzebne, aby zapewnić sobie rozrywkę w satysfakcjonującej jakości. Jednak większa ilość pamięci RAM zapewnia szybszą pracę urządzenia, nawet przy większej liczbie uruchomionych jednocześnie programów.

Matryca laptopa

Matryca jest kolejnym elementem, na który powinien zwrócić uwagę odbiorca laptopów do gier. Obecnie stosowane są błyszczące i matowe rozwiązania, przy czym każde z nich posiada swoich przeciwników i zwolenników. Laptopy gamingowe posiadają zazwyczaj ekran o przekątnej od 15 do 17 cali. Urządzenie wyposażone w większy monitor zapewni lepsze efekty, bez przeoczenia żadnego szczegółu w grze.
Dodatkowym atutem, który umożliwi nam granie w nocy będzie podświetlana klawiatura, a różne kolory przycisków pozwolą nam na łatwiejszą nawigację w trakcie rozgrywki.
Jaki laptop do gier zatem wybrać? Najważniejsze są nasze preferencje, ale wybierając nowego laptopa najrozsądniej będzie skupić się na elementach niewymiennych, które mają zapewnić nam odpowiedni komfort gry. Inne części laptopa prędzej czy później, w zależności od wymagań gracza oraz oceny aktualnej satysfakcji z posiadanego sprzętu będzie można wymienić lub całkowicie zastąpić korzystając z urządzeń zewnętrznych.

Redakcja pangadzet.com.pl