Co zwiedzić w polsce? 7 propozycji 

Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Ta sentencja świetnie oddaje podejście wielu osób do piękna naszego kraju. A on jest naprawdę piękny. A więc co zwiedzić w Polsce? Artykuł da Ci dobrą odpowiedź na to pytanie.

Miasta naszego kraju

Architektura znanych polskich miast jest imponująca. Dzięki temu, że Polska była przez wiele wieków państwem wielorodnym, mieszają się tu wpływy wielu kultur. Wykonująć tourne szlakiem polskich miast, warto rozpocząć podróż od południa, a zakończyć na północy — w którymś z głównych miast nadmorskich. Dobry pomysłem mogą być podróże busem. Wynająć go można np. na stronie https://sigmatourist.pl/wynajem-busa-katowice/ 

Mówiąc o miastach wartych odwiedzin, należy wspomnieć o Krakowie, Katowicach i trochę nieoczywistych propozycjach jak Rzeszów czy Przemyśl. Polska centralna to konieczność odwiedzin Łodzi, Warszawy, a nieco na zachodzie Wrocławia i Poznania. 

Zastanawiając się co zwiedzić w Polsce, odwiedzając wspomniane miejscowości, propozycje nasuną się same podczas pobytu w centrum każdego z miast. Większość wymienionych miejsc to historyczne ośrodki miejskie. Oznacza to, że w większość znajduje się przestrzeń określana mianem starego miasta — tego typu miejsca są same w sobie atrakcją wartą odwiedzenia. 

Imponujące góry

Południowa część naszego kraju to znakomita okazja do nieco bardziej wzmożonej aktywności fizycznej. Liczne pasma górskie Polski zaspokoją zarówno oczekiwania amatorów górskich wycieczek, jak również profesjonalnych alpinistów. 

Osoby mniej obyte z wędrówkami górskimi mogą odwiedzić Bieszczady, Beskid Śląski, lub któreś z pasm górskich zlokalizowanych w województwie dolnośląskim, takich jak Góry Sowie, Sudety lub Góry Stołowe. 

Gdy ktoś marzy o wymagających podejściach, przy których konieczne są umiejętności alpinistyczne, z pewnością powinien wybrać się w Tatry. W tych górach znajduje się wiele wymagających szlaków takich, jak Orla Perć, 

Jeziora (nie tylko mazurskie)

Szukając odpowiedzi na pytanie, co zwiedzić w Polsce, nie można pominąć pięknych pojezierzy zlokalizowanych w Północnej części kraju. Gdy mowa o jeziorach, większość osób myśli przede wszystkim o takich akwenach jak Wigry, Mamry, Śniardwy i pozostałe zbiorniki pojezierza mazurskiego. 

W Polsce jest więcej wartych odwiedzin pojezierzy. Do tych najatrakcyjniejszych należą pojezierza Pomorskie, Wielkopolskie i położone w zachodniej części kraju pojezierze Łagowskie. 

Oczywiście, jeśli ktoś marzy o żaglach, wtedy idealnym miejscem do oddawania się swojej pasji będą Mazury. Sieć połączonych ze sobą jezior zadowoli najbardziej wymagających entuzjastów tego sportu wodnego. 

Podróż szlakiem zamków

W miastach wymienionych w pierwszej części artykułu znajdują się również zamki, ale teraz skupimy się na miejscowościach, których nie uwzględniliśmy na początku tego tekstu. Są one warte odwiedzenia ze względu na imponujące zamki. 

  • Zamek w Mosznej;
  • Zamek w Malborku;
  • Zamek w Będzinie;
  • Zamek Pieskowa Skała;

Rozdział dotyczący zamków to dobre miejsce, aby wspomnieć o Szlaku Orlich Gniazd zlokalizowanym na granicy województw Śląskiego i Małopolskiego. 

Bałtyk

Choć wiele osób reaguje alergicznie na pomysł spędzania wolnego czasu nad Bałtykiem, nie można temu akwenowi odmówić magii. Choć woda w Baltyku jest zimna, to miło się spędza czas, wpatrując się w bezkresne wody tego zbiornika. 

Na całej długości polskiego wybrzeża znajdują się liczne kurorty i mniejsze miejscowości, w których osoby ceniące spokój znajdą świetną przestrzeń do wypoczynku. Wystarczy wspomnieć takie nazwy jak:

  • Sarbinowo;
  • Mielenko;
  • Kopalino;
  • Kadyny;
  • Trzęsacz;

Co zwiedzić w Polsce? (Komentarz końcowy)

Wymienione w powyższym artykule miejsca są zaledwie ułamkiem długiej listy punktów, które warto zobaczyć, zwiedzając Polskę. Chcąc poznać dobrze nasz kraj, trzeba liczyć się  z rocznym urlopem, który przeznaczymy tylko i wyłącznie na podróże po kraju i odwiedzanie ciekawych miejsc. 

Redakcja pangadzet.com.pl