Niezbędne kosmetyki dla każdego mężczyzny

Panowie też dbają już o swój wygląd i starają się to robić jak najlepiej tylko się da. A pomagają im w tym odpowiednie kosmetyki. Kosmetyki przeznaczone właśnie do pielęgnacji męskiej skóry, która od tej damskiej różni się chociażby tym, że jest grubsza, często wydziela więcej łoju i bywa mocniej zanieczyszczona, nieraz też i trądzikowa. Kompletny zestaw kosmetyków dla mężczyzn powinien składać się z kilku podstawowych produktów. Co takiego do tych produktów można zatem zaliczyć?

Kosmetyki dla mężczyzn

Po pierwsze – żel przeznaczony do oczyszczania twarzy. Mężczyźni powinni wreszcie nauczyć się tego, że nie ma produktów tak zupełnie uniwersalnych. Mydło do mycia całego ciała nie powinno trafić na skórę twarzy. Tym bardziej nie należy oczyszczać cery przy pomocy tzw. produktów „2w1”, które mają służyć i do mycia ciała, i do mycia włosów. Zazwyczaj w tych środkach występują bardzo mocne i agresywne detergenty, które nie powinny być używane na skórze twarzy. Tę skórę będą drażnić i na pewno nie wpłyną na nią dobrze. Warto by więc było mieć przynajmniej jeden oddzielny produkt do twarzy, czyli jakiś klasyczny żel oczyszczający albo nawet najzwyklejsze mydło.

Druga podstawa to krem

Mało który mężczyzna rzeczywiście go używa, ale ten, który zacznie to robić, w przyszłości będzie mógł sobie za to podziękować, gdy zobaczy, że na jego twarzy pojawia się znacznie mniej zmarszczek niżeli na twarzach jego kolegów w tym samym wieku. Krem nie musi być nieprzyjemny w użyciu. Kosmetyki dla mężczyzn tworzy się właśnie tak, by miały one wygodną konsystencję i nie były ani zbyt tłuste, ani zbyt lepkie. Są to więc lekkie produkty, które błyskawicznie wchłaniają się w skórę i zapewniają jej całe mnóstwo korzystnych substancji aktywnych. Podstawowy zestaw kosmetyków dla mężczyzn na pewno musi zawierać przynajmniej jeden taki krem. Może być to kosmetyk o formie uniwersalnej. Dzięki temu panowie spokojnie skorzystają z niego i rano przed wyjściem do pracy, i wieczorem przed udaniem się do łóżka

Te dwa powyższe produkty są najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji każdego mężczyzny, jednakże każdy mężczyzna potrzebuje jeszcze kosmetyków pochodzących z zupełnie innej kategorii, czyli dobrych kosmetyków do golenia. Naprawdę nie warto golić się na zwykły żel czy krem. Lepiej używać takich produktów, które rzeczywiście pomagają pozbyć się zarostu, a później – po przeprowadzonym goleniu – są w stanie zadbać o skórę i przyspieszyć jej regenerację. Równie ważne jest to, by używać ostrej i mocnej maszynki. Trzeba ją też regularnie wymieniać, jeżeli jest ona maszynką jednorazową.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.