Jaki alkomat kupić ?

Chcąc kupić alkomat, przed zakupem należy zadać sobie kilka ważnych kwestii, aby określić, ​który alkomat jest rzeczywiście odpowiedni do zamierzonego celu.

Obejmuje to na przykład pytanie o cel, ile maksymalnie chcesz zainwestować i jak dokładny musi być alkomat.

Czy jest używany bardziej jako gadżet imprezowy, czy chcesz przeprowadzić poważne, specyficzne dla policji pomiary za pomocą urządzenia testowego?

Jaki alkomat kupić ?

Jeśli chcesz przeprowadzić badanie alkoholu tylko w wyjątkowych przypadkach, z zasady wystarczą jednorazowe alkomaty. Są to dmuchawki, których zawartość zmienia kolor na skutek reakcji chemicznej, gdy wdmuchniesz w nie alkoholowe powietrze. W ten sposób oczywiście nie można określić dokładnych wartości, ale tendencje. Jednorazowe alkomaty zwykle kosztują tylko kilka euro.

Jeśli jednak alkomat ma być używany regularnie, nie ma mowy o obejściu alkomatu cyfrowego. Dzięki takim urządzeniom testy alkoholowe można przeprowadzać non stop. Profesjonalne urządzenia muszą jednak być wysyłane do producenta w celu kalibracji raz w roku lub zwykle co 500 testów alkoholowych, aby móc zagwarantować policyjne wyniki. Możliwość kalibracji to zdecydowanie cecha jakości.

Dokładne przez policję wyniki pomiarów mają swoją cenę. Jeśli oczekujesz rozsądnych wyników, nie powinieneś kupować alkomatu za mniej niż 100 złotych. Testery alkoholu powyżej 100 złotych mają zwykle czujnik elektrochemiczny, który ma tylko odchylenie pomiaru +/- 0,05 na tysiąc.

Tańszy czy droższy alkomat?

Tańsze urządzenia mają zwykle tylko jeden czujnik półprzewodnikowy, który jest znacznie mniej precyzyjny, ale nadal zapewnia dość dokładne wyniki. W większości przypadków dokładność pomiaru wynosi +/- 0,15 na tysiąc.

Ponadto powinieneś jasno określić, czy chcesz korzystać z alkomatu jako jedyna osoba, czy też ma go używać kilka osób. Jeśli używasz go samodzielnie, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych ustników, które można dowolnie zdejmować i zakładać. Jeżeli badanie alkoholu ma być wykonywane na różnych osobach, zaleca się stosowanie alkomatów kompatybilnych z jednorazowymi ustnikami.

Daje to wiarygodne wartości i będziesz mógł z niego korzystać przez wiele lat. Nic nie będzie bardziej irytujące niż kupowanie taniego alkoholu, poleganie na nim, a następnie przekroczenie dopuszczalnego limitu alkoholu – ponieważ urządzenie podało niewłaściwą wartość. Jeśli możesz polegać na urządzeniu, będziesz mógł prowadzić samochód z poczuciem, że na pewno nie przekroczyłeś pewnych limitów alkoholu we krwi. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.