Technika, Elektronika, Multimedia

Na polskim rynku znaleźć można wiele telefonów. Powstaje więc pytanie jaki telefon do 1000 wybrać? Wybór telefonów klawiszowych w sklepach jest niewielki z racji mniejszej popularności. Większy ich wybór dostępny jest na stronach internetowych. W tych wydaje się prostych telefonach rozbieżność techniczna także jest zauważalna. Różnica między nimi polega na czasie działania baterii, głośności dzwonków, wyglądzie, a także z jakiej firmy jest telefon.

Nowe technologie

W dobie rozwoju nowych technologii pozostaje jednak grupa osób preferujących korzystanie z telefonów klawiszowych, którzy chwalą sobie proste funkcjonowanie aparatu, brak dostępu do Internetu, co ma związek z oszczędnością czasu spędzonego przy telefonie. Grupą osób zainteresowanych takim sprzętem są także ludzie starsi, nie nadążający za nowościami technicznymi. Ceny tych telefonów kształtują się od 109 zł. (Nokia) do 700 zł. (Samsung), chociaż spotkać można telefony w cenie poniżej 100 zł. Zdecydowanie większy jest wybór telefonów dotykowych tzw. smartfonów. Ich różnorodność cenowa i jakościowa jest duża. Co jakiś czas pojawiają sie nowe firmy, oferujące swoje produkty. Pojawia się więc pytanie co jest najważniejszym wskaźnikiem przy rozważaniu jaki telefon do 1000 kupić? To zależy od preferencji kupującego. Jedni zwracają uwagę na pamięć telefonu – najbardziej poszukiwana to 64 GB, inni na rozdzielczość aparatu fotograficznego (im większa tym lepsza, chociaż nie zawsze ma to przełożenie na jakość zdjęcia), funkcje telefonu (pobieranie aplikacji), wielkość, materiał z jakiego wykonany. Jak widać firmy produkujące smartfony nadążają za wymaganiami klientów.

Smartfon do 1000zł

Na rynku można spotkać dużo smartfonów w cenie do 1000. Powstaje więc zapytanie jaki telefon do 1000 spełnia kryteria? Za 999 zł można kupić smartfona Xiaomi Redmi 10 4 o wyświetlaczu 6,5, pamięci 64 GB i aparacie fotograficznym 8 Mpix. Podobne parametry ma smartfon Samsung Galaxy M 22 za 849 zł. W cenie do 1000 zł jest w sklepach duży wybór tych urządzeń mobilnych. Głównie przoduje firma Samsung oraz Xiaomi, Nokia, Realme. Ostatnimi laty na rynku smartfonów pojawiła się firma OPPO, prezentująca również dobre smartfony w podobnymi parametrami jak wiodące firmy. Również nie odbiegające od norm i standardów technicznych są smartfony firmy Alcatel. Ogólnie mówiąc, dobrej klasy smartfon można kupić w cenie ok 700-900 zł. Ceny tych aparatów kształtują się w różnych cenach w zależności od sklepu i sposobu zakupy. Czy w sklepie osobiście, czy poprzez sklep internetowy.

Redakcja pangadzet.com.pl