Przegląd zalet gadżetów antystresowych

Gdy zastanawiamy się nad cechami dobrych gadżetów firmowych, często podkreślamy, że nie wystarczy, aby były one niedrogie. Jeśli nie będą posiadały atutu użyteczności istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że pracownik lub klient obdarowany w ten sposób natychmiast się ich pozbędzie. Nawet, jeśli jednostkowy koszt takiego upominku nie jest duży, pozbycie się go przez osobę, która go otrzymała, może być uważane za stratę. Taki gadżet nie spełnia swojej podstawowej funkcji – nie reklamuje firmy i nie zachęca do jej bliższego poznania. Nic więc dziwnego, że dziś poszukuje się upominków, które mają szansę pozostać z klientami i pracownikami na dłużej. Ich znalezienie nie jest zresztą tak trudne, jak mogłoby się to wydawać wielu z nas, a jedną z ciekawszych propozycji okazują się w tym kontekście gadżety antystresowe.

Na czym polega ich fenomen?

Mianem gadżetów antystresowych określa się niewielkie zabawki. Mają one zróżnicowane kształty, przeważnie wykonuje się je przy tym z miękkiego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia poliuretanu. To właśnie ich miękkość ma zresztą kluczowe znaczenie dla ich zastosowania. Pozwala na ich wygodne ugniatanie, a jednocześnie stawia niewielki opór, co sprawia, że ręka jest zmuszana do wysiłku. Gadżetami antystresowymi można zresztą bawić się na wiele sposobów. Idealnie nadają się choćby do odbijania, podrzucania i turlania po stole. Wszystkie te aktywności pozwalają zająć czymś ręce, a jednocześnie nie odwracają uwagi użytkownika od zadania, które właśnie realizuje.
Lista zalet gadżetów antystresowych jest imponująca. Na pierwszy plan wysuwa się to, że umożliwiają nam skupienie uwagi, są więc idealne do ćwiczenia koncentracji. Osoby pracujące z nimi podkreślają też, że dzięki gadżetom antystresowym można pozbyć się negatywnych myśli. Ich ugniatanie wyzwala też endorfiny nie bez powodu nazywane często hormonami szczęścia.

Przegląd zalet gadżetów antystresowych

Osoby sięgające po gadżety antystresowe odkrywają więc, że ich nastrój ulega szybkiej i dość nieoczekiwanej poprawie nawet, jeśli sytuacja w domu lub w miejscu pracy nie należy do najłatwiejszych.
Jeśli gadżet antystresowy ma być upominkiem przygotowaną przez firmę, pojawia się pytanie o to, jaką zabawkę wybrać. Idealną opcją jest skorzystanie z takiej, która nawiązuje do firmowej działalności. Dzięki temu funkcja promocyjna gadżetu będzie jeszcze skuteczniejsza. Tak naprawdę jednak, wygląd nie jest wcale aż tak ważny, jak wysoka jakość wspomnianego gadżetu. Potknięcia w tym zakresie mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.