Jak czerpać satysfakcję z jazdy autem?

Gdy decydujemy się na zakup samochodu, przeważnie działamy pod wpływem emocji. Pragnienie posiadania swojego wymarzonego pojazdu bardzo często powoduje, że kierujemy się nie rozumem, a sercem, w efekcie czego skupiamy się przede wszystkim na walorach estetycznych, a nie na rzeczywistej funkcjonalności samochodu. Piękny, wyrazisty lakier jest oczywiście czymś, co przyciąga nasz wzrok i powoduje, że w ciągu kilku chwil bieg naszego serca dynamicznie przyspiesza, jednak czy działanie pod wpływem impulsu naprawdę jest dobrym wyborem? Kiedy możemy wszystko przeanalizować na chłodno, zarzekamy się, że na pierwszym miejscu stoi zawsze zdrowy rozsądek, ale wszyscy doskonale wiemy, iż niestety jest to zazwyczaj nieprawda. Jak w związku z tym zapanować nad rozgrzanymi do czerwoności emocjami, a co za tym idzie – jak zachować się podczas zakupu auta, by w przyszłości nie żałować swojego wyboru?

Zakup samochodu

Jeśli decydujemy się na zakup samochodu, powinniśmy przede wszystkim skupić się na jego funkcjonalności. Piękny wygląd da nam poszanowanie wśród znajomych czy sąsiadów, ale niestety nie zapewni nam przyjemnej, niczym niezmąconej jazdy. Bardzo często zdarza się, że najdroższe i najbardziej prestiżowe marki stawiają na ładną obudowę, natomiast zaniedbują wnętrze, przez co potencjalny klient daje złapać się w bolesną pułapkę. Aby tego uniknąć, trzeba przede wszystkim dokładnie analizować to, co znajduje się we wnętrzu auta. W motoryzacji jest bowiem tak samo jak u ludzi – nieważne, co na zewnątrz, ważne, co w środku.

Automatyczna skrzynia biegów – czy to dobry pomysł?

Podczas długich podróży bardzo istotne jest, aby osoba prowadząca nie odczuwała upływu godzin za kierownicą. Pomóc w tym może skrzynia biegów automatyczna, która dzięki swoim właściwościom umili trasę nawet największym pesymistom. Samoczynne zmienianie się biegów powoduje, że jazda jest płynna i spokojna, a dzięki niej kierowca nie musi zaprzątać sobie głowy ręczną zmianą. Z pozoru nie jest to nic nadzwyczajnego, natomiast w rzeczywistości jest to prawdopodobnie największe ułatwienie dla fanów motoryzacji w XX wieku, które pozwoliło wejść samochodom na zupełnie nowy poziom. Ktoś powie, że jest to oznaka ludzkiego lenistwa i tego typu „wynalazki” mogą przynieść więcej szkód niż pożytku, ale w mojej opinii tak olbrzymi postęp technologiczny zdecydowanie ułatwia nam życie. Skoro w dzisiejszych czasach pozwalamy sobie na narzekanie z powodu braku czasu czy przemęczenia, to gdzie mamy powetować sobie nasze rozczarowanie, jeśli nie podczas tak podstawowych czynności, jak jazda autem?

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.