Jak wykonać czyszczenie tapicerki samochodowej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tapicerka samochodowa jest praktycznie cały czas narażona na różnego rodzaju zabrudzenia. Nie wszyscy kierowcy jednak wiedzą, w jaki sposób można pozbyć się nie tylko plam i bakterii, ale również zapachu papierosów.

Jak powinno wyglądać czyszczenie tapicerki samochodowej?

Rekomendowane jest przede wszystkim wsiadanie w czystych i suchych ubraniach. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie ryzyka farbowania z mokrych kurtek z ekoskóry. Nie można zapomnieć, że metalowe guziki mogą doprowadzić do przecięcia materiału. Świetnym rozwiązaniem może być stosowanie dywaników na wykładzinie podłogowej. Oczywiście najlepiej sprawdzą się produkty, które będą dopasowane do danego modelu samochodu.

Można mieć wtedy pewność, że pokryją praktycznie całą podłogę samochodu. Zalecane jest, by w bagażniku znajdowała się gumowa mata ochronna. Nie można zapomnieć, by zabezpieczyć za pomocą linek oraz siatek przewożone bagaże. Należy również unikać jedzenia w kabinie samochodu, czy zabezpieczać napoje przed przypadkowym rozlaniem.

O czym koniecznie trzeba pamiętać?

Warto przede wszystkim odkurzać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Dzięki temu możliwe będzie pozbywanie się brudu na bieżąco. Właściciel pojazdu powinien wyjąć z samochodu wszystkie wycieraczki, a następnie wytrzepać i odkurzyć. Nie można oczywiście zapomnieć odkurzyć samochodu w zakamarkach pod fotelami. Świetnym rozwiązaniem będzie przygotowanie wąskiej końcówki, a także szczoteczki. Dzięki temu możliwe będzie dostanie się do najtrudniejszych miejsc w samochodzie.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie ma odkurzanie tapicerki materiałowej oraz skórzanej. Doskonałą opcją będzie wykorzystanie do tego celu standardowego odkurzacza. Samochodowy odkurzacz może zdać egzamin w przypadku usuwania drobniejszych zanieczyszczeń. Przykładem mogą być okruszki po kanapce.

Rekomendowane jest jeszcze przed rozpoczęciem odkurzania wyjąć z wnętrza samochodu praktycznie wszystkie wycieraczki. Produkty materiałowe trzeba w pierwszej kolejności wytrzepać, a dopiero później odkurzyć. Z kolei gumowe kierowca powinien umyć, a później zostawić do wysuszenia.

Warto także bardzo dokładnie odkurzyć podłogę w pojeździe. Użytkownik, który będzie chciał dostać się pod wąskie miejsca między fotelami, a progami, będzie potrzebował wąskiej ssawki. Pozostałą część można bez większego problemu wyczyścić przy pomocy niewielkiej szczotki. Należy pamiętać, aby odkurzać wszystko, nawet zagłówki.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.