Na co zwrócić uwagę wybierając wycieraczki samochodowe?

Trudno jest sobie wyobrazić normalną jazdę samochodem w trudnych warunkach atmosferycznych bez wycieraczek. Dlatego są one niezbędnym elementem każdego auta. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych wycieraczek. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając ten konkretny.

Jakie wyróżnia się rodzaje wycieraczek samochodowych?

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne wycieraczki samochodowe. Podzielić można je jednak na dwie kategorie. Mowa tu o wycieraczkach ze stelażem oraz o wycieraczkach płaskich. Wycieraczki ze stelażem to model klasyczny. Z powodzeniem mogą być zamontowane w niemal każdym starszym modelu auta. Jeśli chodzi o wycieraczki płaskie, to wyróżnia je ich aerodynamika. Posiadają także płaskie pióra do wycieraczek. Wycieraczki płaskie znakomicie sprawdzają się podczas szybkiej jazdy samochodem. Wynika to z tego, że generują one niewielki opór powietrza. Dzięki płaskim piórom ściśle przylegają do szyby. To z kolei sprawia, że działają bez zarzutu nawet przy bardzo silnym wietrze. Są także odporne na działanie innych warunków atmosferycznych.

Pióra do wycieraczek – jakie są ich rodzaje?

Jak można się domyślić, w różnych modelach wycieraczek stosowane są inne pióra. Wykonywane są one z różnych materiałów. Najczęściej spotkać można się z piórami do wycieraczek wyprodukowanymi z gumy bądź kauczuku naturalnego. To, co je m.in. różni to ich cena. Pióra do wycieraczek gumowe są tańsze od tych z kauczuku naturalnego. Trzeba jednak przyznać, że nie są tak trwałe i ich żywotność jest krótsza. Oznacza to ich częstszą wymianę.

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Choć wycieraczki nie są skomplikowanym elementem samochodu, to ich wybór jest często dużo trudniejszy, niż mogłoby to się wydawać. Co zatem wziąć pod uwagę? Przede wszystkim ważne jest to, jak często użytkuje się auto. Jeśli samochodem jeździ się naprawdę często, wówczas koniecznie postawić trzeba na wycieraczki wysokiej jakości. W tym przypadku z pewnością dobrym wyborem będą wycieraczki płaskie wyposażone w pióra z kauczuku naturalnego. Taki model sprawdzi się podczas długich tras w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Z kolei, jeśli autem jeździ się rzadziej, zwykle jedynie w ruchu miejscom to w zupełności wystarczyć powinny wycieraczki gumowe. Oczywiście wybierając wycieraczki, uwagę zwrócić należy również na ich producenta. Warto postawić na firmę sprawdzoną, nawet jeśli jej produkty są nieco droższe. Będzie się miało wówczas pewność dobrej inwestycji, czyli tego, że wycieraczki będą sprawnie działać przez długi czas.

Redakcja pangadzet.com.pl