Ile wytrzymuje bateria Huawei P20 i czy można ją wymienić?

Bateria w nowoczesnych smartfonach to trudny temat. Jeszcze kilkanaście lat temu telefony komórkowe wytrzymywały nawet dwa tygodnie ciągłej eksploatacji. Dzisiejsze urządzenia to jednak centra multimedialne, które robią zdjęcia, emitują filmy, umożliwiają przeglądanie internetu czy granie w gry. Z tego względu akumulator nie jest w stanie trzymać tak długo. A jak jest w przypadku chińskiego urządzenia Huawei? Jak długo wytrzymuje bateria Huawei P20? Czy w razie problemów można ją wymienić? Sprawdzamy!

Huawei P20 to jeden z najpopularniejszych telefonów tego producenta. Był ceniony za świetny stosunek ceny do jakości. Urządzenie posiada oryginalnie baterię o pojemności 3400mAh. Czy to dużo? Jak długo może wytrzymać taki akumulator?

Jak długo wytrzymuje bateria Huawei P20?

Wszystko zależy oczywiście od intensywności eksploatacji. Huawei P20 nie ma tak pojemnego akumulatora jak np. jego bardziej rozbudowany brat czyli wersja P20 PRO. 3400mAh to dziś przeciętny, dość standardowy wynik. Jednak na zużycie akumulatora wpływa nie tylko sama jego pojemność, ale też funkcjonowanie innych systemów i elementów w tym m.in. ekranu.

Statystyki pokazują jednak, że przy standardowym użytkowaniu telefonu i korzystaniu z jego pełni możliwości bateria Huawei P20 jest w stanie wytrzymać jeden dzień z zapasem około 20% energii. Dzięki temu nie zawiedzie on nas w newralgicznym momencie. Przy bardzo dużej eksploatacji czas działania skraca się już do 5 godzin.

Pamiętajmy też, że im więcej lat ma bateria, tym gorsze wyniki osiąga. Czy można ją zmienić?

Czy da się zmienić baterię w Huawei P20?

Tak, jest to możliwe. Najpierw zakup oryginalny, idealnie pasujący do urządzenia produkt, który posiada gwarancję i certyfikaty bezpieczeństwa. Następnie znajdź serwis, który zmieni dla Ciebie akumulator. Możesz też to zrobić samodzielnie, jeżeli masz pojęcie o nowoczesnych technologiach i dostęp do różnych narzędzi. W ten sposób szybko odzyskasz pełną funkcjonalność swojego smartfona!

Redakcja pangadzet.com.pl