Internet nie tylko w routerze

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z internetu z telefonu, a rzadziej z routera. Jest to często o wiele bardziej wygodne choćby z tego powodu, że możemy z niego korzystać w każdym miejscu i czasie. W takim razie pewnie pojawia się pytanie: jak udostępnić internet z telefonu na komputer. Przecież na pewno słyszeliśmy o takiej możliwości i sami chętnie z niej dzisiaj skorzystamy. Wydaje nam się, że to najlepsza opcja dla każdego, kto pragnie stać się o wiele bardziej mobilnym właśnie dzisiaj.

Internet w telefonie

Na początek potrzebujemy dwóch rzeczy. Telefonu i oczywiście komputera, w którym będziemy korzystać z tego internetu. Powinniśmy zatem sprawdzić, jak wyglądają ustawienia w naszym telefonie. Wszystko bowiem zaczyna się właśnie w nim. Sprawdzimy chętnie, jak to konkretnie działa. Najpierw musimy wejść w opcje związane z udostępnianiem sieci. Należy nadać jej nazwę oraz unikatowe hasło, dzięki któremu nikt nie podepnie się do naszych zasobów internetu. Najlepiej zastosować się do ogólnych zasad, czyli tego, by hasło zawierało małe i wielkie litery, cyfry oraz znaki alfanumeryczne, czyli różne symbole. Połączenie tego w przynajmniej w ośmioznakowy ciąg powinno nam zapewnić pewne bezpieczeństwo sieci. W takim razie widzimy, że jest z tym trochę pracy.
Kolejnym krokiem jest włączenie udostępniania wifi. Często taka funkcja występuje na liście skrótów w danym urządzeniu, dlatego warto je przejrzeć. A jeśli tego nie ma, to można dodać taki skrót, dzięki czemu uruchamianie punktu dostępowego nie będzie dla nas stanowiło problemu i będziemy z tego korzystać o wiele szybciej.

Sieć bezprzewodowa

Kolejnym krokiem jest włączenie komputera i podłączenie się do naszej sieci bezprzewodowej. Wystarczy wpisać hasło i już możemy korzystać z komputera i internetu w nim. Jak widać może to trochę czasu zająć osobie, która nie zna się aż tak bardzo na elektronice, ale wystarczy trochę wprawy, a na pewno uda nam się to bez najmniejszego problemu.
W razie czego zawsze można polegać na poradnikach, których w internecie nie brakuje. To wszystko sprawi, że na pewno będziemy zadowoleni z opcji, na jaką postawiliśmy. Jeśli chcemy, to możemy zdecydować się na telefon z konkretną kartą, która np. jedynie daje dostęp do internetu. Dla niejednej osoby pewnie będzie to najlepsze rozwiązanie, z którego warto skorzystać i przekonać się, że nie jest to tak trudne w obsłudze, jakby się mogło wydawać. W takim razie na pewno sami z tego skorzystamy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie pożałujemy, że to sprawdziliśmy.

Redakcja pangadzet.com.pl