Wycieraczki samochodowe Toyota Yaris – kiedy wymieniać?

Wycieraczki samochodowe Toyota Yaris należą do często poszukiwanych części eksploatacyjnych. Tłumaczy to fakt, że pióra wycieraczek należy wymieniać przynajmniej raz w roku. W praktyce warto jeszcze częściej sprawdzać stan zużycia zarówno gumy wycieraczek jak i samego mechanizmu. To istotne nie tylko przed nadejściem zimy, kiedy spodziewamy się opadów śniegu, ale również wiosną.

Wycieraczki samochodowe Toyota Yaris – produkty te oferuje wielu renomowanych producentów:  Bosch, Denso, Good Rain, Magneti, Marelli, Oximo. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dana wycieraczka będzie pasować do konkretnego modelu Toyoty Yaris: 1 (samochody z lat 1999-2005), 2 (2005-2011) lub 3 (modele Toyoty wyprodukowane po 2011 r.). Następnie wystarczy wyszukać pióra do przedniej lub tylnej szyby lub komplet wycieraczek.

Jakie wycieraczki samochodowe do Toyoty Yaris wybrać?

Wycieraczki samochodowe Toyoty Yaris mogą się różnić konstrukcją, np. https://abcwycieraczki.pl/pol_m_Wycieraczki-Samochodowe_Toyota_Yaris-I-1999-2005-539.html. W sprzedaży są wycieraczki na bazie konstrukcji szkieletowej, bezszkieletowej (inaczej płaskiej), oraz hybrydowej. Pióra szkieletowe to najstarszy typ tej części samochodowej – bazuje na metalowym stelażu. W przypadku wycieraczek płaskich pióro na metalowym rdzeniu obudowano plastikową osłoną. Wycieraczki tego rodzaju ściśle przylegają do szyby. Z kolei pióra hybrydowe są smukłe, sprężyste, aerodynamiczne, mają doskonałą styczność z szybą, oraz łączą zalety konstrukcji szkieletowych i bezszkieletowych. Wybierając pióra warto również zwrócić uwagę na gumę, która pełni kluczową rolę w oczyszczaniu szyby. Niektóre modele piór pokryte są specjalną poślizgową powłoką grafitową, która pozwala świetnie zbierać wodę.

Kiedy kupić nowe wycieraczki samochodowe?

W powszechnej opinii najbardziej destrukcyjny wpływ na wycieraczki ma mróz i lód. Tymczasem guma piór wycieraczek deformuje się również latem w wyniku działania promieni słonecznych i wysokich temperatur. Jak rozpoznać, że nadszedł czas na wymianę wycieraczek samochodowych Toyoty Yaris? Najlepiej zweryfikować to w czasie deszczu. Jeśli guma jest naderwana, poszarpana, źle ściąga wodę, zostawia smugi, wycieraczka nierówno pracuje, zatrzymuje się na szybie – to wystarczające sygnały, że pióra należy wymienić. Nie warto jednak czekać na ostatni dzwonek. Lepiej zamontować nowe wycieraczki zanim stare zaczną szwankować. Wiadomo, że prowadzenie samochodu, gdy przez szybę niewiele widać, naraża na niebezpieczeństwo kierowcę i innych użytkowników drogi. Dlatego należy kontrolować stan wycieraczek jak najczęściej.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.