Tutaj jesteś

Roboty pakujące w przemyśle, czyli o rozwoju biznesu i automatyzacji.

16 października 2022 Elektronika Roboty pakujące


Automatyzacja różnorakich gałęzi przemysłu postępowała już od jakiegoś czasu, jednakże jeszcze do niedawna proces ten miał miejsce przede wszystkim poza granicami naszego kraju.

Niemniej jednak, dzięki rozlicznym poczynionym inwestycjom oraz wsparciu instytucji unijnych, również do Polski docierają wysoce zaawansowane rozwiązania, które pozwalają zwiększyć moce przerobowe przedsiębiorstw jednocześnie ograniczając wymogi dotyczące pracy rąk ludzkich oraz zmaksymalizować generowane przez właściciela danej firmy zyski. Jak cele takie można osiągnąć? Przede wszystkim poprzez zastosowanie na różnych etapach procesu produkcyjnego bądź też przetwórczego wysoce wyspecjalizowanych robotów oraz urządzeń mogących działać przez wiele kolejnych cykli w sposób całkowicie bezobsługowy, a więc – bez ingerencji ludzkiej.

Naszą uwagę przykuły przede wszystkim roboty pakujące, jako że to właśnie one pozwalają znacznie przyspieszyć oraz zautomatyzować dość żmudny proces jakim jest ochrona gotowych wyrobów przed uszkodzeniem bądź też przed działaniem wysokich lub niskich temperatur.

Maszyny takie umożliwiają błyskawiczne przygotowywanie powtarzalnych, opatrzonych logotypem firmy, jak również zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa opakowań, w których umieszczane są wyroby mające trafić na półki sklepowe lub do konsumentów docelowych. To właśnie roboty pakujące pozwalają na zwolnienie zatrudnionych pracowników z obowiązku przygotowywania opakowań wstępnych (primary packaging) oraz uzupełniających (secondary packaging).

Umożliwia to przesunięcie ich na bardziej wymagające, jednakże umożliwiające znacznie bardziej satysfakcjonujące rozwój zawodowy pozycje przy jednoczesnym zapewnieniu, że każde wchodzące spod maszyny opakowanie będzie w sposób prawidłowy dostosowane do wymogów producenta. Warstwy osłonowe zapewniające odpowiednią ochronę znajdujących się w nich produktów mogą być wykonane z folii, materiału pochodnego, jak również z kartonu. Zależnie od specyfiki zakładu oraz wytwarzanych przez niego dóbr może wystąpić konieczność nabycia innego urządzenia.

Warto jednakże nadmienić, że ich ilość dostępna na rodzimym rynku przyprawia wręcz o zawrót głowy. Uważamy więc, że nawet przedsiębiorcy działający w nietypowych, dość niszowych branżach będą w stanie znaleźć w portfolio produktowym ich producentów urządzenia idealnie dostosowane do ich potrzeb.

Co równie istotne, znaczna część z nich cechuje się minimalnymi wymogami w kwestii ingerencji ludzkiej. Oznacza to, że roboty pakujące wystarczyło będzie na początkowym stadium użytkowania odpowiednio zaprogramować wprowadzając do ich pamięci pożądane parametry, a następnie będą one mogły pracować przez wiele kolejnych dni lub tygodni bez jakichkolwiek przerw.

Jeżeli tylko zadbamy o ich właściwą konserwację oraz wymianę sfatygowanych części, robot taki będzie z pewnością służył nam długie lata bez konieczności wymiany na nowy, co z kolei przełoży się na możliwość poczynienia niemałych oszczędności w ujęciu długoterminowym. 

roboty pakujące

Redakcja pangadzet.com.pl

Jestem pasjonatem nowych technologii, motoryzacji i wszystkiego, co może ułatwić życie – od smartfonów po nowinki w świecie zdrowia i pracy. Na blogu pangadzet.com.pl dzielę się przemyślanymi recenzjami, ciekawostkami i praktycznymi poradami. Piszę tak, jak rozmawiam z przyjaciółmi – zwięźle, na temat i z odrobiną humoru. Wpadnij do mnie po solidną dawkę wiedzy i inspiracji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?