Kask szczękowy HJC i90 – ważne cechy

Kask szczękowy HJC i90 cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Proces wyboru kasku nie zawsze jest łatwy i oczywisty. Musimy dokładnie zastanowić się, jakie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania. Poza odpowiednią odzieżą i obuwiem na motocykl, nie możemy pomijać też solidnego kasku szczękowego. Szeroki wybór na rynku daje wiele możliwości. Motocykliści chętnie dobierają doskonałą jakość i ciekawe wzory, co daje pewność wygody i bezpieczeństwa.

Kask szczękowy HJC i90

To turystyczny kask motocyklowy, który chętnie dobierają klienci – stawiają na podwójną homologację, dzięki czemu możliwa jest jazda z podniesioną lub opuszczoną szczęką. Co ciekawe, kask posiada dodatkowo blendę z filtrem UV. HJC i90 jest dostępny w kilku rozmiarach, jak i w trzech rozmiarach skorupy. Dzięki temu każdy motocyklisty dobierze idealny rozmiar, zgodny ze swoimi potrzebami. System RapidFire sprawia, że wizjer bardzo łatwo zdejmiemy do czyszczenia. Klienci powinni mieć na uwadze fakt, że do kasku dokupią z powodzeniem dedykowany interkom. Nie dziwi zatem fakt, że ten model cieszy się tak dużą popularnością wśród osób początkujących i bardziej doświadczonych. Zachowanie bezpieczeństwa na motocyklu jest priorytetową kwestią.

Jakie zalety mają kaski szczękowe?

Warto zauważyć, że kaski szczękowe mają wiele zalet. Nie bez powodu są uznawane za najwygodniejsze modele. Ma to związek z podnoszoną szczęką, co wskazuje sama nazwa. Specyficzny sposób otwierania sprawia, że motocyklisty ma możliwość odsłonięcie twarzy na stacji paliw, czy podczas rozmowy z innymi w trakcie przerwy od jazdy. Poza wygodą, kaski szczękowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest on potwierdzony odpowiednimi certyfikatami. Ten typ kasku jest bardzo dobrze wyposażony, co doceni każdy odbiorca. Praktycznie każdy model posiada blendę przeciwsłoneczną, wentylację, wyściółkę i miejsce odo montażu interkomu.

Co ciekawe, coraz więcej kasków szczękowych posiada także Pinlock. jest to specjalna wkładka do wizjera, która zapobiega parowaniu. Szczękowce występują w wielu rozmiarach skorupy i mają różne wypełnienia konfiguracje materiałów i malowania. Prawidłowo dopasowany kask powinien być troszkę za ciasny, ale nie może wpływać na dyskomfort. Zbyt luźny kask nie spełni swojej ochronnej funkcji. Kask szczękowy HJC i90 z powodzeniem zakupimy w internetowym sklepie.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.