Jaki preparat do silnika wybrać, aby go zregenerować?

Każdy właściciel samochodu zastanawia się, co może zrobić, aby zregenerować silnik. Bardzo często zdarza się, że sam olej nie wystarczy. W celu poprawy działania metalowych powierzchni jednostki napędowej, warto zacząć używać ceramiczny dodatek do oleju. Coraz więcej kierowców się na to decyduje. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go stosować.

Co to jest ceramiczny dodatek do oleju?

 

Ceramiczny dodatek do oleju jest preparatem do silnika, który wlewa się przez wlew oleju silnikowego. Następnie, podczas użytkowania pojazdu, olej wraz z dodatkiem ceramicznym rozprowadzany jest po wnętrzu silnika. W ten sposób zaczyna się regeneracja silnika poprzez tworzenie warstwy ochronnej, która zapobiega uszkadzaniu i ścieraniu się elementów silnika. Ceramiczny dodatek do oleju bez problemu zaaplikujemy samodzielnie, jest to bardzo proste – nie trzeba demontować silnika. Należy wiedzieć, że jeżeli używamy swojego pojazdu systematycznie często i długo to jego metalowe elementy są narażone na ścieranie i odkształcanie. Mogą również pojawiać się ubytki czy mikrodefekty, które negatywnie wpływają na pracę jednostki napędowej. W celu uniknięcia wyżej wymienionych negatywnych skutków eksploatacji auta należy jak najszybciej zacząć używać ceramicznego dodatku do oleju.

Zalety stosowania ceramicznego dodatku do oleju

 

Ceramiczny dodatek do paliwa w bardzo szybkim czasie odmłodzi silnik każdego samochodu, przy okazji będąc niezwykle ekonomicznym. Zmniejsza on tarcie i zwiększa wydajność silnika, co może zredukować spalanie nawet o 15%. Ten preparat do silnika tworzy warstwę ochronną, która spowalnia zużywanie się mechanicznych elementów jednostki napędowej. Następnym pozytywnym skutkiem działania ceramicznego dodatku do silnika jest wyrównanie i wyciszenie pracy silnika oraz poprawienie dynamiki jazdy czy ułatwienie rozruchu zimnego silnika. Ceramiczny dodatek do oleju jest preparatem, który bardzo łatwo się aplikuje, nie potrzeba do tego pomocy mechanika, a pozytywne efekty działania oleju można dostrzec po przejechaniu około 200 km od momentu zastosowania środka.

Stosowanie oleju ceramicznego

Aplikowanie ceramicznego dodatku do paliwa jest bardzo proste. Stosowania tego preparatu wygląda następująco: 1. Silnik rozgrzewamy do temperatury około 80-90 stopni. 2. Wyłączamy silnik. 3. Wlewamy odpowiednią ilość oleju do wlewu do oleju. Na każdym opakowaniu producent zamieszcza informację, o tym ile preparatu użyć. 4. Ponownie włączamy silnik i pozostawiamy go na biegu jałowym, przez około 15 minut. 5. Wyłączamy silnik. Należy pamiętać, że po zastosowaniu ceramicznego dodatku do oleju kolejne 200 km powinno jeździć się na zdecydowanie mniejszych obrotach, aby preparat mógł się rozejść po całym wnętrzu silnika. Proces ceramizacji trwa około 1500 km i absolutnie nie należy podczas jego trwania wymieniać oleju. Tutaj również warto zajrzeć na opakowanie i doczytać, o jaką dokładnie odległość chodzi, ponieważ każdy producent może wymagać czegoś innego. Oczywiście wiadomo, że dodatek do oleju może zdziałać naprawdę dużo, ale dzięki niemu nie jest możliwa naprawa każdej usterki. Żadne środki nie zapewnią takiego efektu. Kupując samochód należy pamiętać, że trzeba o niego dbać systematycznie, od samego początku eksploatacji. Ważnym aspektem jest również wybór zaufanego i sprawdzonego mechanika, który będzie służył dobrą radą. Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go zaaplikować.

Redakcja pangadzet.com.pl