Smartwatch z ciśnieniomierzem

Smartwach, inaczej inteligentny zegarek to elektroniczne urządzenie mobilne wielkości naręcznego zegarka, które oprócz jego tradycyjnej funkcji, czyli kontrolowania czasu ma również szereg innych zadań. Należą do nich funkcje przypisane do smartfonów. Smartwach umożliwia wyświetlanie komunikatów z telefonu i sterowanie jego funkcjami. Ponadto te nowoczesne zegarki posiadają dodatkowe możliwości jak np. liczenie kroków, mierzenie tętna i ciśnienia. Fenomenalną funkcją inteligentnych zegarków jest właśnie pomiar ciśnienia tętniczego.

Smartwatch z ciśnieniomierzem – czy warto?

Smartwatch z ciśnieniomierzem to urządzenie, które jest niewielkich rozmiarów w porównaniu do tradycyjnego ciśnieniomierza. Dzięki temu można je mieć zawsze przy sobie. To praktyczny gadżet nie tylko dla seniorów. Inteligentny czasomierz wskazuje wysokość ciśnienia tętniczego. Zatem wyniki pomiarów możesz na bieżąco odczytywać z poziomu nadgarstka na dotykowym wyświetlaczu. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla wszystkich osób chcących monitorować swój stan zdrowia. Osobom młodszym przyda się przede wszystkim do kontrolowania ciśnienia podczas codziennych aktywności i treningów. Należy jednak zaznaczyć, że smartwatch z ciśnieniomierzem nie jest urządzeniem medycznym. Dlatego prezentowane przez niego wskazania nie są tak precyzyjne jak te wykonane przy pomocy tradycyjnego ciśnieniomierza. Jednakże zegarek z taką funkcją to niezwykle wygodne rozwiązanie. Chcąc wykonać pomiar ciśnienia krwi tradycyjnym urządzeniem, musimy mieć do tego zapewnione odpowiednie warunki. Tymczasem, mając na nadgarstku smartwatch, możesz skontrolować wysokość ciśnienia tętniczego w każdym miejscu i o każdej porze.

Zatem w jaki sposób zegarek jest w stanie zbadać ciśnienie?

Otóż inteligentne czasomierze działają najczęściej w oparciu o metodę optyczną. Wówczas specjalna dioda LED podświetla skórę użytkownika, w ten sposób prześwietlając naczynia krwionośne. Czujnik światła rejestruje wszelkie zmiany w kątach odbicia, które wynikają z różnic przepływu krwi. Tak więc zegarek alarmuje o wszelkich przypadkach przekroczenia normy i niepokojącym stanie. Samo wykonywanie pomiaru jest proste i każdy sobie z tym poradzi, nawet osoby starsze, które nie są biegłe w obsługiwaniu nowoczesnych technologii. Zegarki są zwykle intuicyjne w obsłudze i żeby zbadać ciśnienie należy po prostu wybrać odpowiednią funkcję na cyferblacie. Należy pamiętać, ze zegarek musi przylegać do skóry. Tylko wtedy można uzyskać najbardziej precyzyjne wyniki. Na rynku rodzajów zegarków z ciśnieniomierzem jest bardzo wiele. Spośród ofert producentów można odnaleźć zarówno modele sportowe jak i te bardziej eleganckie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Redakcja pangadzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.