Jak zadbać o nowy tatuaż?

Jeżeli masz na ciele świeży tatuaż, który wykonałeś w ciągu ostatnich kilku dni, powinieneś oczywiście odpowiednio go traktować i przede wszystkim regularnie i efektywnie go pielęgnować. Jeżeli tego nie zrobisz, tatuaż szybko straci swoją jakość. Jego kolor zblaknie albo w ogóle nie utrzyma się w skórze, przez co konieczne staną się uciążliwe, a przy tym często kosztowne poprawki. A można tego uniknąć.

Jak zadbać o nowy tatuaż – odpowiednie kosmetyki

Odpowiednie kosmetyki zawsze idealnie wypielęgnują twoją ozdobioną skórę. Pozwolą ci zadbać o wszelkiego rodzaju tatuaże męskie, pilnując tego, by zachowały one swoje nasycenie, formę i ogólnie rzecz biorąc swój pierwotny wygląd. Kosmetyczna pielęgnacja to jednak nie wszystko. Pamiętaj też, by zwracać uwagę na swoje codzienne nawyki, które mogą okazać się nawet ważniejsze. Tuż po wykonaniu tatuażu na jakiś czas powinieneś odpuścić sobie intensywniejsze treningi i korzystanie z sauny, by nie przepacać skóry. Staraj się również unikać jakichś dłuższych posiedzeń w wannie, zwłaszcza jeśli zwykle wypełniasz ją bardzo gorącą wodą, żeby nie powiedzieć wrzątkiem. W okresie regeneracji świeżego tatuażu niewskazane są ponadto kąpiele w basenach (i wewnętrznych, i zewnętrznych) oraz korzystanie z solarium – ogólnie rzecz biorąc przepacanie skóry. Uważaj też na zbyt intensywną aktywność fizyczną. Na jakiś czas zmień więc swój styl życia, aby przyspieszyć gojenie naskórka. Później, gdy tatuaż zostanie już w stu procentach zagojony, będziesz mógł z powodzeniem wrócić do swoich ulubionych aktywności.

Regeneracja skóry

To normalne, że podczas tego okresu regeneracji skóra, na jakiej został wykonany tatuaż, będzie z dnia na dzień coraz bardziej się łuszczyć. Na jej powierzchni prędzej czy później wystąpią małe strupki. Niezależnie od tego, jaką formę mają konkretne tatuaże męskie, za każdym razem proces gojenia się wygląda niemalże tak samo. Jest on zatem czymś normalnym i zupełnie naturalnym. Możesz mieć wtedy wrażenie, jak gdyby tatuaż zaczął schodzić wraz ze skórą, ale temu procesowi ulegnie wyłącznie jego wierzchnia warstwa, która powinna zostać właśnie naturalnie usunięta. Pamiętaj tylko, by nie przyspieszać tego procesu na siłę. Stosuj kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, ale w żadnym wypadku nie próbuj drapać skóry i tym bardziej nie odrywaj tworzących się na niej strupków czy złuszczających się fragmentów naskórka. Poprzez codzienne używanie kosmetyków do tatuażu zapewnisz sobie sporą ulgę. Pod ich wpływem skóra powinna znacznie szybciej się zregenerować i błyskawicznie wrócić do formy.

Redakcja pangadzet.com.pl