Baterie do rowerów elektrycznych – jakie są najlepsze?

Rowery elektryczne tak naprawdę z dnia na dzień pojawiają się na polskich ulicach w coraz większej ilości. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że zakup roweru elektrycznego to jedna z najlepszych decyzji tego sezonu. Z pewnością każdy, kto już nazywa się dumnym właścicielem takiego roweru, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak przyjemna i efektywna może być jazda. Niemniej jednak, by rzeczywiście tak się stało, konieczne staje się odpowiednie dobranie akumulatora. Baterie do rowerów elektrycznych to dość pokaźne grono produktów. Wobec tego jak wybrać najlepszą z nich?

Baterie do rowerów elektrycznych – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Wspomniane już zostało, że baterie do rowerów elektrycznych to całkiem szeroka oferta produktowa. Warto więc dodać jeszcze, że jest to oferta niezwykle zróżnicowana. Okazuje się, że można wymienić 5 rodzajów baterii do rowerów elektrycznych. Zaliczamy do nich:

  • baterie Li-ION- są to akumulatory litowo-jonowe,
  • baterie Li-Poly- to z kolei baterie litowo-polimerowe,
  • baterie NI-MH- to rodzaj baterii niklowo-metalowo-wodorkowych,
  • baterie Ni-Cd- to są baterie niklowo-kadmowe,
  • baterie żelowe.

Stając przed tak zróżnicowanymi rodzajami baterii do rowerów elektryczny, każdy z pewnością zacznie się zastanawiać odnośnie tego, który rodzaj będzie najlepszy. Otóż eksperci i specjaliści do akumulatorów do rowerów elektrycznych zgodnie wskazują, że to baterie litowo-jonowe zasługują na największą uwagę.

Baterie do rowerów elektrycznych – co wyróżnia akumulatory Li-ION?

Wspomniane już zostało, że wśród baterii do rowerów elektrycznych, to modele Li-ION czyli litowo-jonowe zasługują na większą uwagę. Według ekspertów, biją one na głowę wszystkie inne rodzaje akumulatorów. Warto podkreślić, ze to właśnie te baterie do rowerów elektrycznych mają najlepszy stosunek masy do pojemności. W praktyce oznacza to, że są one o wiele lżejsze niż inne akumulatory.

Co więcej te konstrukcje są o wiele bardziej żywotne. Dzięki nim akumulator utrzyma ponad 80% swojej całkowitej pojemności nawet po 800 pełnych cyklach ładowania. Akumulatory litowo-jonowe mają też znacznie  większą odporność na doładowywania. Nie da się ukryć, że w momencie kiedy poszukujemy najlepszej baterii do roweru elektrycznego,  to właśnie modele litowo-jonowe są idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się długą i efektywną jazdą, a akumulator naszego roweru nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie. Taka bateria do roweru elektrycznego staje się więc najlepszym wyborem.

Redakcja pangadzet.com.pl