Znaki zakazu na posesję prywatną – gdzie kupić?

Coraz więcej osób prywatnych decyduje się obecnie na zakupienie znaków drogowych i ustawienie ich na należącej do nich drodze, podjeździe czy zamontowaniu na bramie. Jakie znaki zakazu kupowane są wtedy najczęściej? Gdzie można je dostać? Jakie mają ceny?

Czy prywatna osoba może kupić znak drogowy?

Znaki drogowe są obecnie sprzedawane przez wiele firm. Czy jednak może kupić je osoba prywatna, która nie prowadzi działalności?

Obecnie nie ma żadnych problemów z zakupem znaku drogowego jako osoba prywatna. Nie ma bowiem żadnych ograniczeń w ich zamawianiu, co powoduje, że każdy z nas może zdecydować się na zakup znaku na własne potrzeby.

Oczywiście, trzeba wtedy pamiętać o tym, że znak może być ustawiony jedynie na posesji prywatnej, a nie publicznej.

Jakie znaki drogowe kupowane są przez osoby prywatne?

Najczęściej osoby prywatne decydują się na kupowanie znaków zakazu. Znaki te zakazują konkretnych czynności, dlatego też pozwalają one na dodatkową ochronę przestrzeni prywatnej.

Wśród najczęściej kupowanych znaków drogowych przez osoby prywatne znajdują się poniższe rodzaje znaków

  • znaki zakazu wjazdu
  • znaki zakazu ruchu
  • znaki zakazu parkowania
  • znaki zakazu zatrzymywania się

Znaki zakazu wjazdu oraz ruchu są umieszczane najczęściej przy prywatnych drogach, które nie są ogólnodostępne. Dodatkowo może towarzyszyć im również przeszkoda fizyczna, na przykład jak szlaban, aby nie korzystały z nich osoby niepowołane.

Z kolei znaki drogowe jak znaki zakazu parkowania oraz zatrzymywania się umiejscawiane są przede wszystkim w miejscach jak wjazdy, podjazdy, bramy, szczególnie tam, gdzie zatrzymują się one osoby i blokują wjazd i wyjazd.

Z pełnym katalogiem znaków drogowych zakazu można zapoznać się na stronie internetowej ich producenta – firmy Wimed pod adresem https://wimed.pl/products/znaki-zakazu/.

Gdzie można zakupić znaki drogowe?

Obecnie sprzedaż znaków drogowych prowadzona jest przez wiele firm, które oferują swoim klientom dostęp do wysokiej jakości znaków o szerokim przeznaczeniu. Również można zamawiać je w sklepach internetowych, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla osób, które chcą zamówić je bez wychodzenia z domu.

Przez internet można również zamówić znaki drogowe firmy Wimed, która specjalizuje się w ich produkcji już od lat i obecnie dostarcza je do klientów na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Jaka jest cena zakupu znaku drogowego?

Koszty związane z kupnem znaków drogowych zależne są przede wszystkim od czynników jak ich rozmiar, wykończenie, jakość, dodatkowe akcesoria montażowe potrzebne do zamontowania znaku – słupki, uchwyty.

Zwykle sam znak drogowy jest wydatkiem od około 80 do 200 złotych. Cena determinowana jest przede wszystkim przez wielkość znaku drogowego. Do znaku dostępne są również akcesoria montażowe – ceny wynoszą wtedy od około 180 do 250 złotych zależnie od wybranej wersji.

Więcej informacji dotyczących cen znaków drogowych oraz ich wariantów można znaleźć już teraz na stronach producentów i w sklepach internetowych prowadzących sprzedaż online.

Redakcja pangadzet.com.pl