Google Glass, o tym urządzeniu będziemy dziś pisać. Prototyp okularów Google pokazało w 2012 roku, ale dopiero od niedawna można nabyć urządzenia w USA lub UK. Czy warto inwestować w tak drogi sprzęt? Sprawdziliśmy to!
W zależności od wybranej opcji od Google otrzymujemy Glass oraz wybrany gratis. Do wyboru mamy kilka rodzai oprawek.
Warto zauważyć, że oprawki bez urządzenia są bardzo drogie. Kosztują 120 funtów, co na złotówki przekłada się na około 639 zł. Tak więc warto skorzystać z promocji i wziąć darmowe oprawki do naszych okularów. Samo urządzenie kosztuje ponad 5 tysięcy złotych.
Pudełko od okularów jest dość dużych gabarytów. Po jego otworzeniu naszym oczom ukaże się urządzenie, Google Glass. Muszę przyznać, że okulary przy pierwszym otwarciu wywarły na mnie ogromne wrażenie.
Przede wszystkim okulary są bardzo lekkie, ważą jedynie 50 g. Po pewnym czasie noszenia zapominamy, że w ogóle nosimy je na nosie.
W środkowej części pudełka znajdziemy opis urządzenia. Znajdziemy na nim informację o lokalizacji poszczególnych komponentów urządzenia. Po wzięciu Glass do ręki mamy wrażenie obcowania z czymś nowym.
Idąc dalej znajdziemy pokrowiec na okulary, kabel micro USB, słuchawkę mono oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Google w FAQ podkreśla, że urządzenie nie jest wodoodporne i każda ciecz może spowodować uszkodzenie urządzenia.
Na wewnętrznej ścianie pudełka znajdziemy informację jak uruchomić Glass oraz jak dostować pryzmat do naszego oka, tak aby obraz był dla nas czytelny.
W drugim pudełku znajdziemy natomiast oprawki ,które można zamontować do naszych okularów. Wraz z oprawkami otrzymujemy futerał, dodatkowe noski, ściereczkę do czyszczenia szkieł oraz instrukcję obsługi jak zamontować oprawki do Glass. Otrzymujemy również specjalny mały śrubokręt do odkręcenia metalowej obręczy urządzenia.
Podsumuwując, jest to najbardziej interesujące urządzenia jakie kiedykolwiek miałem. Jest to najładniej zapakowane urządzenie jakie kiedykolwiek posiadałem. Martwi mnie jedynie cena urządzenia. Mam nadzieję, że wersja konsumencka będzie o wiele tańsza od wersji beta.
W następnym artykule przyjrzymy się podstawom systemu Glass oraz jego interfejsu.